Skoncentruj się na...

Trądzik sam nie zniknie. Jak się go skutecznie pozbyć?

Img_Trądzik sam nie zniknie. Jak się go skutecznie pozbyć?

Panuje przeświadczenie, że trądzik dotyczy osób w młodym wieku i z czasem po prostu sam zniknie. Niestety jest to coraz bardziej popularna choroba skóry, która nie dotyka wyłącznie nastolatków, ale również osoby dorosłe i wymaga odpowiedniego leczenia. Wsparciem w walce z trądzikiem jest odpowiednia pielęgnacja. Jak powinna wyglądać? Poznaj 4 najważniejsze kroki!

Dlaczego trądzik sam nie zniknie?

Trądzik w większości przypadków dotyka młode osoby. Jego przyczyny są złożone, wymienia się wśród nich czynniki genetyczne, środowiskowe, jak również wpływ hormonów. Trądzik jest chorobą skóry, która sama nie zniknie, dlatego wymaga odpowiedniego leczenia i pielęgnacji.

Do czego może doprowadzić brak odpowiedniego leczenia?

U każdej osoby, trądzik może mieć inny stopień zaawansowania. W jego łagodnych formach wystarczy przestrzegać prawidłowej pielęgnacji, która zazwyczaj wystarczy do tego, aby pokonać trądzik. Przy cięższych postaciach trądziku konieczne jest jak najszybsze podjęcie leczenia – w przeciwnym wypadku może dojść do przewlekłych powikłań takich jak blizny potrądzikowe czy trudne do leczenia przebarwienia.

Jak pielęgnować skórę trądzikową?

Niezależnie od stopnia nasilenia trądziku, odpowiednia pielęgnacja jest niezwykle ważnym etapem w walce z niedoskonałościami skóry. Jak powinna wyglądać?

KROK 1: Dokładne oczyszczenie skóry

Pielęgnację skóry trądzikowej powinniśmy rozpocząć od dokładnego jej oczyszczenia z zanieczyszczeń i bakterii. Pamiętaj tylko, aby używać do tego łagodnych i aptecznych preparatów przeznaczonych do skóry trądzikowej, np. żelu oczyszczającego Effaclar La Roche-Posay.

WSKAZÓWKA: Unikaj stosowania agresywnych preparatów oczyszczających na bazie alkoholu lub mydła. Mogą one doprowadzić do przesuszenia skóry, co tylko pogorszy jej stan. Gruczoły łojowe zostaną pobudzone do działania i w efekcie nasilą się stany zapalne.

KROK 2: Nawilżenie skóry – dobierz odpowiedni krem

Kolejnym ważnym krokiem jest zapewnienie naszej skórze optymalnego nawilżenia. Krem przeznaczony do skóry trądzikowej powinien posiadać właściwości regulujące wydzielanie sebum, antybakteryjne i łagodzące. Wybieraj dermokosmetyki, które dostępne są w aptece, aby mieć pewność, że zapewnisz skórze profesjonalne wsparcie w walce z trądzikiem.

WSKAZÓWKA: Dermokosmetykiem przeznaczonym do skóry trądzikowej jest krem Effaclar Duo(+) La Roche-Posay. Posiada innowacyjną formułę, dzięki której usuwa niedoskonałości oraz zapobiega powstawaniu przebarwień potrądzikowych. Pomaga zachować równowagę skóry tłustej z niedoskonałościami i zapobiega powstawaniu kolejnych niedoskonałości.

KROK 3: Pamiętaj o ochronie przeciwsłonecznej

Pod wpływem działania promieni słonecznych dochodzi do nadmiernego przesuszenia skóry i wzmożonego narastania warstwy rogowej naskórka, co prowadzić może do zatkania porów i w efekcie nasilenia stanów zapalnych. Co więcej, wystawienie skóry ze zmianami trądzikowymi na słońce bez odpowiedniej ochrony, może skutkować nieestetycznymi i trudnymi do pozbycia się przebarwieniami i plamami. Dlatego korzystanie z produktów przeciwsłonecznych jest ważnym krokiem w pielęgnacji skóry trądzikowej.

WSKAZÓWKA: Wybierając produkty przeciwsłoneczne wybieraj takie, które nie mają tłustej konsystencji, łatwo się wchłaniają i posiadają wysoką ochronę przeciwsłoneczną (30 SPF lub 50 SPF).

KROK 4: Makijaż skóry trądzikowej – pielęgnuj i zakrywaj niedoskonałości

Idealny makijaż skóry trądzikowej to taki, który z jednej stronie ukryje niedoskonałości, a z drugiej zapewni skórze pielęgnację. Jednym z ważniejszych produktów do wykonania makijażu skóry trądzikowej jest odpowiedni podkład. Ważne, aby miał jednocześnie właściwości matujące i nawilżające. Przesuszenie skóry może wywołać nadmierną produkcję sebum i wpłynąć na nasilenie się trądziku.

WSKAZÓWKA: Kupując kosmetyki do makijażu, wybieraj dermokosmetyki, czyli produkty o działaniu zarówno leczniczym, jak i kosmetycznym. Oprócz wysokiego stopnia krycia takie kosmetyki powinny być mineralne, hipoalergiczne oraz mieć właściwości antybakteryjne.

Effaclar spotscan

Innowacyjna aplikacja do skóry tłustej i trądzikowej

ZRÓB DIAGNOZĘ.
 DOBIERZ PIELĘGNACJĘ.
 ŚLEDŹ POSTĘPY.

SPRAWDŹ
SPOTSCAN

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły