Skoncentruj się na...

Co stosować na trądzik?

Img_Co stosować na trądzik?

Trądzik to bardzo uporczywa i trudna w leczeniu choroba skóry, która w dzisiejszych czasach dotyka nie tylko nastolatków, ale też osoby dorosłe. Dobra wiadomość jest jednak taka, że istnieje wiele różnych sposobów na trądzik, dzięki którym możemy pozbyć się tego problemu. Podpowiadamy, co stosować na trądzik, by przywrócić twarzy zdrowy i zadbany wygląd!

Jak się pozbyć trądziku? Domowe sposoby czy wizyta u dermatologa?

Zanim podejmiemy walkę ze znajdującym się na naszej twarzy trądzikiem, musimy przede wszystkim ocenić skalę swojego problemu. Jeżeli mamy do czynienia z niewielkimi krostami i zaskórnikami na twarzy, możemy postarać się leczyć trądzik przy pomocy odpowiednio dobranych kosmetyków pielęgnacyjnych lub przestrzegając zbilansowanej diety. Jeśli jednak zmiany trądzikowe na naszej skórze zajmują dużą powierzchnię twarzy i towarzyszy im stan zapalny oraz ropne wykwity, zdecydowanie lepiej zgłosić się z tym problemem do dermatologa, który pomoże nam dobrać właściwą metodę leczenia trądziku.

Preparaty antybakteryjne na trądzik?

Decydując się na leczenie trądziku domowymi sposobami, bardzo ważne jest to, abyśmy mieli w swoim posiadaniu odpowiednie preparaty, które nie tylko pozwalą nam pozbyć się uporczywych zmian, ale też pomogą zapobiec nawrotom trądziku. Niestety wiele osób bardzo często popełnia ten błąd, że przy trądziku stosuje w nadmiarze kosmetyki antybakteryjne, które sprawiają, że skóra staje się sucha i łuszcząca, zaś z czasem problem trądziku zaczyna się nasilać. Oczywiście, przy skórze trądzikowej bardzo ważne jest, aby regularnie usuwać z powierzchni twarzy zanieczyszczenia i bakterie, jednak należy to robić w sposób racjonalny, by nie naruszyć naturalnej flory bakteryjnej naszej skóry. W przypadku trądziku dermatolodzy zalecają stosowanie aptecznych kosmetyków na trądzik, których skład pozbawiony jest drażniących składników i które pozwalają leczyć trądzik przy zachowaniu odpowiedniego komfortu i równowagi na skórze.

Jak pozbyć się trądziku? Preparaty oczyszczające skórę

Każdego dnia skórę należy oczyszczać przy pomocy żelu do mycia twarzy bez dodatku mydła i alkoholu w składzie - to składniki, które działają wysuszająco i drażniąco na skórę, a w efekcie mogą jedynie pogłębić problem zmian trądzikowych. Żel do twarzy powinien charakteryzować się kwaśnym lub neutralnym pH, by skutecznie hamować rozwój bakterii, a jednocześnie zapobiegać podrażnieniom.
Przy trądziku warto też dodatkowo stosować bezalkoholowy tonik do twarzy, który może ściągnąć ujścia gruczołów łojowych i przywrócić skórze prawidłowe pH.
Nie zapominajmy też o regularnym wykonywaniu złuszczaniu naskórka przy pomocy peelingu z kwasami owocowymi, przeznaczonego dla skóry tłustej lub trądzikowej. Ten zabieg pozwoli nam usunąć martwe komórki naskórka, które blokują ujścia gruczołów łojowych.

Jak wyleczyć trądzik? Krem na niedoskonałości

Każdorazowo po oczyszczaniu twarzy na naszej skórze powinien znaleźć się odpowiedni krem do twarzy dostosowany do potrzeb skóry trądzikowej. Powinien on zawierać zarówno składniki matujące jak i ograniczające nadmierną produkcję sebum przez gruczoły łojowe, jak również substancje nawilżające, by zapewnić skórze odpowiednią równowagę.
Jeżeli na naszej skórze znajdują się pojedyncze zmiany trądzikowe, warto również wyposażyć w punktowy preparat zwalczający niedoskonałości np. Effaclar A.I. La Roche-Posay, który minimalizuje widoczność wykwitów, głęboko oczyszcza skórę i zapobiega powstawaniu nieestetycznych blizn.
Przy cięższych odmianach trądziku stosowanie odpowiedniego kremu lub maści na trądzik najlepiej uprzednio uzgodnić z dermatologiem.

Effaclar spotscan

Innowacyjna aplikacja do skóry tłustej i trądzikowej

ZRÓB DIAGNOZĘ.
 DOBIERZ PIELĘGNACJĘ.
 ŚLEDŹ POSTĘPY.

SPRAWDŹ
SPOTSCAN

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły