Historie

"Pozbyliśmy się trądziku zapalnego u mojej córki"

Img_"Pozbyliśmy się trądziku zapalnego u mojej córki"

Karolinie od kilku miesięcy dokuczał trądzik. Z pomocą  dermatologa jej skóra była w stanie poradzić sobie z tym problemem i obecnie znów jest ładna i czysta. Dowiedz się jak to możliwe, dzięki wyjaśnieniom jej mamy, Aleksandrze.

Kontekst

Aleksandro, kiedy trądzik pojawił się u twojej córki?

U mojej córki Karoliny problemy z trądzikiem zaczęły się w wieku około 14 lat. Akurat w samym środku jej młodości!

Objawy

Jak objawiał się u niej trądzik?

Zaczęło się od tego, że miała tylko kilka pryszczy i drobne niedoskonałości na twarzy, ale dość szybko problemem ten znacznie się powiększył. Zaskórniki i czerwone wypryski rozprzestrzeniały się na jej plecach i klatce piersiowej. W okresie letnich wakacji pryszcze zniknęły. Była tym zachwycona! Niestety kilka tygodni później, po powrocie do szkoły, problem powrócił.

Rozwiazanie

Więc co zdecydowałaś się zrobić?

Aby znaleźć rozwiązanie jej problemów z trądzikiem, umówiliśmy się z dermatologiem. Wyjaśnił, że słońce było w rzeczywistości fałszywym przyjacielem w walce z trądzikiem. Karolina zrezygnowała więc z wysuszania wyprysków na słońcu. Dermatolog nauczył także Karolinę, jak powinna codziennie pielęgnować swoją skórę. Z pomocą preparatów do oczyszczania skóry, specjalnego kremu do skóry tłustej i nie zamykającego porów makijażu konsultacja ta pozwoliła jej zacząć wszystko od początku. Lekarz przepisał jej również specjalne preparaty do stosowania w miejscach dotkniętych trądzikiem. Dzięki tym zabiegom z miesiąca na miesiąc trądzik u mojej córki był coraz mniej widoczny. Po roku całkowicie zniknął. Nareszcie pozbyliśmy się jej trądziku zapalnego! Karolina odzyskała pewność siebie, której pozbawił ją trądzik. To takie miłe, zobaczyć ponownie jej uśmiech i cieszyć się widząc, jak co rano robi się na bóstwo!

Effaclar spotscan

Innowacyjna aplikacja do skóry tłustej i trądzikowej

ZRÓB DIAGNOZĘ.
 DOBIERZ PIELĘGNACJĘ.
 ŚLEDŹ POSTĘPY.

SPRAWDŹ
SPOTSCAN

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły