Skoncentruj się na...

Dieta oczyszczająca organizm z toksyn

Img_Dieta oczyszczająca organizm z toksyn

Dieta oczyszczająca organizm z toksyn to rodzaj jadłospisu, który każdy z nas powinien regularnie stosować przynajmniej raz na jakiś czas. Dowiedz się na czym polega dieta oczyszczająca organizm z toksyn, poznaj przykładowe przepisy tego rodzaju żywienia i zadbaj o swoje zdrowie na nowo!

Dieta oczyszczająca organizm z toksyn - na czym polega?

Dieta odtruwająca organizm z toksyn to specyficzny rodzaj żywienia, który wprowadza się na określony okres czasu co jakiś czas. Może on trwać zarówno 3 dni, jak i dwa tygodnie. Ważne jest, aby nie trwał dłużej jak kilka tygodni, ponieważ wówczas może to doprowadzić do wyniszczenia organizmu. Czas, przez który należy przestrzegać diety oczyszczającej z toksyn powinien być uwarunkowany stopniem zanieczyszczenia organizmu. Im dłużej nasz tryb życia i sposób żywienia był niewłaściwy i niezdrowy, tym taki detoks przy pomocy diety, powinien trwać dłużej. Dla zdrowej osoby, która na co dzień prawidłowo się odżywia, wystarczy 2-3 dni takiego detoksu, a przy trybie życia, który bazuje na aktywności fizycznej i zbilansowanej diecie, detoks taki wcale nie musi być wprowadzany.

Kiedy zdecydować się na diety oczyszczające organizm z toksyn?

Jak zostało wspomniane wyżej, dieta oczyszczająca organizm z toksyn nie jest dla każdego. Bodźcami, kierującym nas do tego, aby wprowadzić ją na określony czas do naszego trybu życia, powinny być następujące czynniki:

  • złe samopoczucie,
  • przemęczenie,
  • stres,
  • nerwowy tryb życia,
  • zaniedbanie i nieprzestrzeganie zdrowego żywienia,
  • uczucie ciężkości.


Dieta oczyszczająca nie tylko sprawi, że poczujesz się lżej, ale może pomóc w walce problemami skórnymi - trądzikiem czy nadmiernym wydzielaniem sebum. Warto pamiętać, że nie tylko zewnętrzne oczyszczanie twarzy wpływa na jej kondycję.

Co istotne nikt z nas nie powinien na własną rękę decydować się na dietę odtruwającą organizm z toksyn. Bardzo ważne jest, aby taką decyzję skonsultować z lekarzem, a w razie potrzeby wykonać kilka niezbędnych badań. Pokażą czy rzeczywiście wprowadzenie detoksu, wyjdzie nam na zdrowie. Nawet jeśli lekarz nie zobaczy przeciwwskazań do zastosowania tego rodzaju żywienia na określony czas, nie powinniśmy sami go układać czy też wzorować się na informacjach zaczerpniętych z Internetu, z mało wiarygodnych źródeł. Lekarz dietetyk lub trener personalny posiadający wiedzę na temat żywienia powinien ułożyć dany jadłospis i kontrolować jego przebieg.

Dieta oczyszczająca organizm z toksyn - przepisy

1. Jednym z najpopularniejszych przepisów, na którym bazują diety oczyszczające organizm z toksyn są koktajle i szejki warzywno-owocowe lub potrawy bazujące na owocach i warzywach.

2. Praktycznie wszystkie przepisy diet odtruwających organizm wykluczają na czas detoksu spożywanie kawy, alkoholu, nabiału, pszenicy (gluten), soi, a także ciężkich, smażonych i przetworzonych potraw.

3. Diety oczyszczające organizm z toksyn powinny zawierać dużo błonnika i wody. To wszystko w celu oczyszczenia jelit i całego organizmu z toksyn, a także złogów kałowych.

4. Bardzo często wykorzystywany jest również sok z cytryny, który posiada właściwości antyoksydacyjne.

Kuracja wspomagająca dietę oczyszczającą z toksyn

Wytyczne na temat tego, jak oczyścić organizm są już Ci znane. Pamiętaj jednak o tym, że takie oczyszczanie organizmu możesz wzmocnić i uczynić bardziej efektywnym. W tym celu warto wybrać dobry krem lub balsam do ciała. Produktem, który może okazać się pomocny jest Głęboko nawilżający krem o przedłużonym działaniu Hydraphase Intense Legere La Roche-Posay. Zastanawiasz się, co wspólnego ma nawilżanie skóry i oczyszczanie organizmu od wewnątrz? Otóż detoks, jako pielęgnacja ciała od środka, w widoczny sposób poprawia jakość skóry, a stosując dobry krem możesz ten efekt wzmocnić i cieszyć się miękką, gładką i promienną skórą.

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły