Skoncentruj się na...

Jak pozbyć się przebarwień po trądziku? Poznaj sprawdzone sposoby!

Img_Jak pozbyć się przebarwień po trądziku? Poznaj sprawdzone sposoby!

Jak pozbyć się przebarwień po trądziku na twarzy? Jakich kosmetyków używać? Przeczytaj ten artykuł i już dzisiaj poznaj sprawdzone sposoby! Kliknij!

Przebarwienia po trądziku to zmora bardzo wielu osób. Drobne blizenki i ciemniejsze plamki rozmieszczone na twarzy, dekolcie czy plecach nie prezentują się najlepiej. Na szczęście niektóre sposoby na przebarwienia po trądziku są naprawdę bardzo skuteczne. Dowiedz się, jak pozbyć się przebarwień po trądziku.

Przebarwienia po trądziku – poważny problem cery

Chociaż wiek nastoletni mamy już za sobą i koszmar ciągłego pojawiania się pryszczy już dawno minął, często pozostaje nam po tym niechciana pamiątka – blizenki (tak zwane blizny zanikowe) i drobne przebarwienia. Są trudne do zatuszowania i z pewnością nie wyglądają najlepiej.

Przebarwienia potrądzikowe bardzo często są wynikiem niewłaściwej pielęgnacji i leczenia wyprysków. Powstają w wyniku gojenia się stanów zapalnych, w których jeszcze znajdują się bakterie. Zasklepiająca się tkanka jest cieniutka i wiotka, na dodatek często ma inny kolor. Bez odpowiedniej pielęgnacji przebarwienia na twarzy po trądziku są trudne do usunięcia – leczy się je w zasadzie tak jak regularne blizny.

Jak pozbyć się przebarwień po trądziku

Na przebarwienia po trądziku działa bardzo wiele sposobów. Zdecydowana większość z nich polega na wykonaniu zabiegu kosmetycznego w gabinecie medycyny estetycznej. Przebarwienia po trądziku, podobnie jak inne blizny i plamy skórne, leczy się laseroterapią. Wymaga ona zastosowania serii zabiegów, które ujednolicają kolor skóry i znacznie wygładzają brzegi blizny, które często są nieregularne.

Jak usunąć przebarwienia po trądziku poza tym? Można zdecydować się na wykonywanie mikrodermabrazji, zabiegu ujednolicającego koloryt skóry. Jest to tak naprawdę peeling głębokich warstw naskórka, który przebiega w sposób kontrolowany. Znacznie spłyca blizenki, wpływając bezpośrednio na ich ujednolicenie, więc przebarwienia potrądzikowe od razu stają się mniej widoczne. Sposoby na przebarwienia po trądziku powinny być indywidualnie dobrane do twoich potrzeb – nasilenia problemu, rodzaju cery i tym podobnych.

Co na przebarwienia po trądziku – inne metody

Oczywiście jest jeszcze kilka innych sposobów na to, jak usunąć przebarwienia na twarzy po trądziku. Pomocna okazuje się prawidłowa pielęgnacja. Regularne peelingowanie skóry twarzy i stosowanie odpowiednich kremów może przynieść naprawdę wspaniałe efekty. Dzięki temu cera będzie cieńsza, a przebarwienia po trądziku zaczną znikać. W kosmetykach tego rodzaju szukaj składników takich jak retinol czy witamina C – są znane ze swoich spektakularnych właściwości rozjaśniających i wybielających.

Niezwykle ważna jest także profilaktyka. Usuwanie przebarwień po trądziku może być trudne, dlatego lepiej temu po prostu zapobiegać. Znikające pryszcze mogą pozostać bez śladu, jeśli zadbasz o to, by w zmianie nie było już żadnych bakterii ani ropy. Oczywiście nie za pomocą wyciskania! Sięgnij po kosmetyki punktowe, jak Effaclar A.I., preparat marki La Roche-Posay, który nie tylko oczyszcza wypryski, minimalizuje ich widoczność, ale jeszcze aktywnie zapobiega powstawaniu blizn. Dzięki temu ryzyko powstawania przebarwień po trądziku będzie o wiele mniejsze.

Effaclar spotscan

Innowacyjna aplikacja do skóry tłustej i trądzikowej

ZRÓB DIAGNOZĘ.
 DOBIERZ PIELĘGNACJĘ.
 ŚLEDŹ POSTĘPY.

SPRAWDŹ
SPOTSCAN

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły