Skoncentruj się na...

Skóra trądzikowa – jakich składników kosmetyków unikać?

Img_Skóra trądzikowa – jakich składników kosmetyków unikać?

Profesjonalne produkty przeciwtrądzikowe pełnią ważną rolę w walce z uciążliwym trądzikiem. Niestety wiele substancji wchodzących w skład preparatów drogeryjnych może znacznie pogarszać stan skóry. Na które z nich trzeba uważać?

Zakazane składniki kosmetyków

Osoby borykające się z problemem trądziku powinny unikać tłustych kremów, które zatykają pory oraz innych preparatów zawierających w składzie:

  • parafinę i jej pochodne: Paraffin Oil, Parrafinum Liquidum, Synthetic Wax, Paraffin, Isoparaffin;
  • wazelinę: Vaseline, Petrolatum, Synthetic Wax;
  • silikony: -methicone, -siloxane, -silanol, -silicone;
  • niektóre oleje: masło kakaowe, olej z awokado, olej kokosowy.


Wybierając produkty dla skóry trądzikowej, zwróćmy uwagę, czy nie zawierają niektórych estrów i alkoholi: Isopropyl Myristate, Isopropyl Linoleate, Isocetyl Stearate, Hexadecyl Alcohol). Alkohol ma właściwości wysuszające skórę, co może doprowadzić do nadmiernej produkcji sebum i powstawania niedoskonałości.

Niewskazane są również środki zapachowe (linalol, limonen) i parabeny stosowane jako konserwanty (Propyl paraben, Ethylparaben, Methyl Paraben), ponieważ mogą wywoływać alergię kontaktową, zwiększającą ryzyko powstania stanów zapalnych.

Co stosować na trądzik?

W pielęgnacji skóry trądzikowej istotne jest używanie kilku kosmetyków, które będą działały kompleksowo. Ich główna rola powinna polegać na utrzymaniu prawidłowej gospodarki wodno-tłuszczowej w naskórku. Produktami stworzonymi z myślą o pielęgnacji skóry trądzikowej jest gama Effaclar marki La Roche-Posay, w skład której wchodzą oparte na specjalistycznych formułach produkty oczyszczające i mikrozłuszczające, o właściwościach antyoksydacyjnych, tonujących i zwalczających niedoskonałości, zatkane pory i przebarwienia, a także niwelujących problem nadmiernego błyszczenia.

Effaclar spotscan

Innowacyjna aplikacja do skóry tłustej i trądzikowej

ZRÓB DIAGNOZĘ.
 DOBIERZ PIELĘGNACJĘ.
 ŚLEDŹ POSTĘPY.

SPRAWDŹ
SPOTSCAN

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły