Skoncentruj się na...

Tonik antybakteryjny - czy jest niezbędny do pielęgnacji skóry trądzikowej?

Img_Tonik antybakteryjny - czy jest niezbędny do pielęgnacji skóry trądzikowej?

Skóra trądzikowa zdecydowanie nie należy do najłatwiejszych w pielęgnacji. Na co dzień towarzyszy jej zarówno problem pojawiających się na twarzy zmian trądzikowych, jak i nadmiernego przetłuszczania się skóry, przez co wymaga ona specjalnego traktowania. Czy tonik antybakteryjny jest niezbędny do pielęgnacji skóry trądzikowej? Podpowiadamy, jak pielęgnować skórę z trądzikiem!

Antybakteryjny tonik do twarzy - dlaczego warto go stosować przy skórze trądzikowej?

Stosowanie toniku do twarzy przy skórze trądzikowej jest bardzo ważne z kilku różnych powodów.

Tonik posiada właściwości zakwaszające skórę - jest to produkt, który charakteryzuje się kwaśnym odczynem, dzięki czemu jest w stanie skutecznie wzmacniać barierę ochronną skóry.
Preparat lekko ściąga rozszerzone pory skóry, które są nieodłącznym elementem skóry tłustej i trądzikowej.
Tonik antybakteryjny odkaża skórę - dzięki swoim właściwościom bakteriobójczym zmniejsza skłonności skóry do zmian trądzikowych.
Toniki do twarzy bardzo często posiadają w swoim składzie również substancje łagodzące, dzięki czemu są w stanie łagodzić trądzikowe zmiany zapalne na skórze.
Tonik skutecznie oczyszcza z zanieczyszczeń oraz nadmiaru sebum, dzięki czemu staje się ona matowa i lepiej przygotowana na przyjęcie pozostałych kosmetyków pielęgnacyjnych.

Tonik antybakteryjny - unikaj toników alkoholowych

Przy skórze tłustej i trądzikowej zdecydowanie należy unikać stosowania toników alkoholowych - to produkty, które wyjątkowo silnie wysuszają i podrażniają skórę. Alkohol bardzo dobrze radzi sobie z usuwaniem tłuszczu z powierzchni naskórka, ale jednocześnie wnika również w głębsze struktury skóry, rozpuszczając substancje tłuszczowe w przestrzeni międzykomórkowej. W ten sposób alkohol prowadzi do wysychania naskórka i jego nadwrażliwości.

Wbrew pozorom ciągłe stosowanie toniku antybakteryjnego na bazie alkoholu nie ureguluje pracy naszych gruczołów łojowych i nie zmniejszy problemu trądziku. Wręcz przeciwnie - sytuacja ta tylko nasili łojotok, gdyż wysuszona na powierzchni skóra będzie “domagać się” produkowania większej ilości łoju. Skóra na powierzchni będzie sucha, ale w głębszych warstwach jeszcze bardziej tłusta, przez co zwiększą się jej skłonności do pojawiania się zaskórników oraz łoju pod naskórkiem.

Jaki tonik oczyszczający wybrać?

Przy skórze tłustej ze skłonnością do trądziku najlepiej sprawdzi się łagodny tonik antybakteryjny, który skutecznie zahamuje nadmierne wydzielanie sebum przez gruczoły łojowe. W tym przypadku doskonałe rozwiązanie może stanowić tonik oczyszczający La Roche-Posay Effaclar, który posiada dodatkowe właściwości mikrozłuszczające i zwężające rozszerzone pory. Tonik od La Roche-Posay zminimalizuje widoczność zaskórników, odblokuje zatkane pory, złagodzi podrażnienia i ureguluje ilość sebum produkowanego przez gruczoły łojowe, dzięki czemu skóra stanie się odświeżona, ukojona i pełna blasku.

Kuracja łagodząca zmiany trądzikowe - kiedy wybrać się do dermatologa?

Prawidłowa pielęgnacja skóry nie zawsze okazuje się wystarczającą metodą do walki z trądzikiem. Jeżeli pomimo regularnego oczyszczania skóry i stosowania odpowiedniego kremu do twarzy nasze zmiany na twarzy nadal będą się utrzymuwać (lub co gorsza pogłębiać się), jest to znak, że powinniśmy wybrać się z tym problemem do dermatologa. Pamiętajmy o tym, że trądzik może mieć różne przyczyny - nie zawsze jest to efekt zaniedbania z naszej strony, ale też wynik zmian zachodzących wewnątrz naszego organizmu np. zmian hormonalnych. W takim przypadku bardzo ważne jest, aby poddać się odpowiedniemu leczeniu lub specjalnej kuracji łagodzącej zmiany trądzikowe.

Effaclar spotscan

Innowacyjna aplikacja do skóry tłustej i trądzikowej

ZRÓB DIAGNOZĘ.
 DOBIERZ PIELĘGNACJĘ.
 ŚLEDŹ POSTĘPY.

SPRAWDŹ
SPOTSCAN

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły