Złote zasady

5 zasad ułatwiających pielęgnowanie włosów i zapewniających ich zdrowy wygląd

Img_5 zasad ułatwiających pielęgnowanie włosów i zapewniających ich zdrowy wygląd

Aby zachować piękne, zdrowe włosy, należy codzienne je pielęgnować we właściwy sposób. Włosy i skóra głowy wymagają szczególnie delikatnego traktowania!

Rule 1

Odpowiednia temperatura

Przed umyciem włosów należy sprawdzić, czy woda ma odpowiednią temperaturę. Powinna być letnia, wtedy nie będzie podrażniać skóry głowy. Po umyciu włosy należy także dokładnie spłukać, aby nie pozostały na nich żadne ślady szamponu lub innych produktów do pielęgnacyjnych.

Rule 2

Łagodnie działające produkty do pielęgnacji włosów!

Układanie włosów w zbyt wysokiej temperaturze i mycie ich szamponem, który podrażnia skórę głowy, może spowodować, że będą się stawały coraz słabsze. Stosuj delikatny szampon, który nie zaszkodzi skórze głowy. Suszarka powinna być ustawiona na jak najniższą temperaturę.

Rule 3

Pozwól włosom oddychać!

Twoje włosy potrzebują oddechu. Nie trzymaj ich godzinami mocno związanych. Zmieniaj uczesanie: noś przez jakiś czas włosy rozpuszczone, a potem upięte. Nie chodź zbyt długo w kasku, czapce albo kapeluszu.

Rule 4

Masuj skórę głowy

Masaż ma dobroczynne działanie nie tylko na ciało, równie korzystnie wpływa na włosy. W trakcie mycia głowy należy delikatnie masować skórę przez 2-3 minuty, nie wolno mocno trzeć. Delikatna pielęgnacja pobudzi krążenie krwi i odpręży skórę.

Rule 5

Unikaj stresu!

Dbanie o włosy to przede wszystkim troska o siebie! Dzięki dobrze zbilansowanej diecie, regularnym ćwiczeniom i odpowiednio długiemu nocnemu odpoczynkowi możesz długo cieszyć się urodą i pięknymi włosami. Aby wyeliminować szkodliwy stres ze swojego życia, spróbuj jogi lub sofrologii!

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły