Skoncentruj się na...

Wypadanie włosów po porodzie - jak temu zapobiec?

Img_Wypadanie włosów po porodzie - jak temu zapobiec?

Nadmierne wypadanie włosów to przypadłość dotykająca praktycznie każdą kobietę po porodzie. Wypadanie włosów jest jak najbardziej naturalnym procesem, jednak trzeba zaznaczyć, że w tym szczególnym czasie nasze włosy zachowują się nieco inaczej. Co jest przyczyną wypadania włosów po ciąży? I jak to skutecznie powstrzymać?

Dlaczego włosy wypadają po porodzie?

Bezpośrednią przyczyną wypadania włosów po porodzie są przede wszystkim zmiany w funkcjonowaniu gospodarki hormonalnej świeżo upieczonej mamy. Wyraźny spadek poziomu estrogenów sprawia, że włosy ulegają osłabieniu i zaczynają gwałtownie wypadać. Szacuje się, że kobieta po porodzie może stracić nawet 20-30% swoich włosów, przy czym warto pamiętać, że jest to zazwyczaj sytuacja jedynie przejściowa, która powinna unormować się w przeciągu 6-9 miesięcy po urodzeniu dziecka

Po porodzie wypadają mi włosy! Co robić?

Przede wszystkim nie należy panikować i nie obawiać się problemu całkowitego wyłysienia. Trzeba też zaznaczyć, że wypadanie włosów po porodzie może potrwać nieco dłużej w przypadku, gdy decydujemy się karmić malucha piersią - w tym czasie zwiększa poziom prolaktyny w organizmie, która w dużej ilości powoduje wypadanie włosów. Niestety nie jesteśmy w stanie całkowicie zahamować procesu wypadania włosów po ciąży, jednak to, co możemy i na pewno warto zrobić, to postarać się jak najbardziej wzmocnić swoje włosy i pobudzić je do jak najszybszego wzrostu.

Sposób na wypadające włosy po porodzie - szampon na porost włosów

Walkę z wypadaniem włosów po porodzie warto rozpocząć przede wszystkim od doboru odpowiedniego szamponu do włosów do codziennej pielęgnacji. Warto sięgnąć po produkt, który będzie z jednej strony ograniczał nadmierne wypadanie włosów, z drugiej zaś odżywiał cebulki włosów, by pobudzać nowe włosy do wzrostu. W tym przypadku należy zwrócić szczególną uwagę na skład szamponu do włosów, który powinien być łagodny i pozbawiony drażniących substancji, np. SLS, SLES, parabeny, konserwanty, silikony. Ostatnie, czego potrzebują nasze osłabione włosy to sztuczne składniki, które mogą podrażniać skórę głowy i dodatkowo przyczyniać się do wypadania włosów.

Intensywna kuracja na wypadanie włosów po porodzie

Chcąc skutecznie zapobiec wypadaniu włosów po porodzie, nie możemy wyłącznie polegać na działaniu samego szamponu do włosów. W tym przypadku warto szukać też dodatkowych rozwiązań, które pomogą nam odzyskać zdrowy, pełen objętości i witalności wygląd włosów. Szczególnie pomocne mogą się tu okazać intensywne kuracje do włosów w postaci wcierek, ampułek czy masek do włosów wypadających, w składzie których znajdziemy silne substancje skoncentrowane na odżywianiu wrażliwej skóry głowy, hamowaniu procesu wypadania włosów i pobudzaniu nowych kosmyków do wzrostu. Przykładem takiego preparatu jest intensywna kuracja przeciw wypadaniu włosów Kerium La Roche-Posay z dodatkiem wzmacniającego Aminexilu oraz redukującego mikropodrażnienia Madekasozydu. Produkt odżywia, wzmacnia i zwiększa gęstość włosów już po kilku tygodniach stosowania.

Wypadanie włosów po porodzie. Pamiętaj również o:

  • diecie bogatej w witaminy i minerały, by odpowiednio odżywiać cebulki włosów również od środka,
  • przyjmowaniu dodatkowej suplementacji, jeśli nie karmisz piersią,
  • ograniczeniu farbowania i stylizacji włosów - w ten sposób możemy tylko dodatkowo osłabić włosy,
  • wyraźnym skróceniu fryzury - długie i grube włosy mogą jeszcze bardziej obciążać podrażnioną strukturę skóry głowy,
  • wizycie u dermatologa, jeśli po ok. 6-9 miesiącach od porodu nie zauważysz poprawy w kondycji swoich włosów.

Wybrane dla Ciebie

Zobacz wszystkie artykuły